loading

Gap ve Portakal Çiçeği Festivali Turu

03 Nisan 2020 - 10 Nisan 2020 | Kesin Kalkış

Gap ve Portakal Çiçeği Festivali Turu

Son 10 Kişi
TL 1,00
TL 1,00 / Kişi Başı
03 Nisan 2020 - 10 Nisan 2020
8 Gün 7 Gece
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
TUR PROGRAMI
Sizleri 3 Nisan 2020 Cuma otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak Antakya’ ya doğru harekete geçiyoruz.
 
2.GÜN – 4 Nisan 2020 – Cumartesi
Sabah saatlerinde Adana’ya ulaşıyoruz kahvaltımızın ardından ilk durağımız 65 Bin metrekare üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğunun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii olacak, Sabancı Merkez Camii ziyaretimizden sonra Atatürk ve Sinema Müzesini geziyor ve Adana’nın simgesi durumunda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprü’ye geçiyoruz. Diğer ziyaret noktalarımız ise 16. yy’dan kalma bir tarihi cami olan Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi, Türkiye deki en uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi olacak ve Yağ Camii ziyaretimizin ardından Adana’nın Meşhur Kebapçılarında Ciğer ve Adana ve Kebap yemek üzere öğlen yemeğini alacağımız Kebapçımıza geçiyoruz. Öğlen Yemeğimizin ardından Portakal Çiçeği Festival Alanına Kortej Yürüyüşünü izlemek üzere Kortej başlangıç noktasına geçerek sizleri burada serbest bırakıyoruz. Kortejde dans grupları, pandominciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler ve birçok müzisyenimizin yer alacağı konser yer alacak. Belirtilen saatte toplanarak Hotelimize hareket ediyoruz.
 
3.Gün - 5 Nisan 2020 - Pazar 
Antakya - Asi Nehri - Uzun Çarşı - Harbiye - Mozaik Müzesi - St. Pierre Kilisesi
Zengin kültürü ile dikkat çeken İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları' nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya'da kahvaltımızı alacağımız mekanımıza geçiyoruz kahvaltımızın ardından, ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye'den çıkartılan Mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı'da serbest zaman veriyoruz.Daha sonrasında ilk Hristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Sonrasında Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi'ni görüp Tarihi Antakya Evleri'ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi'ne gidiyoruz (Kilise tadilatta olduğundan anlatımlarımızı dışarıda gerçekleştireceğiz ; ekstra not : biz gittiğimizde renovasyon bitmiş olabilir). Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Hotelimizde.
 
4.Gün 6 Nisan 2020 Pazartesi 
Gaziantep(Ayıntap) Kalesi - Sedefçiler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı - Kasteller -Tahmis Kahvesi – Zeugma Mozaik Müzesi
Hotelimizde alacağımız kahvaltı sonrası verilen saatte ayrılışımızın ardından yaklaşık 200 km lik yolculuk sonrası Gaziantep’e varıyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek yemeğe gidiyoruz ve meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Pek tabii yeni haliyle mükemmel bir hal alan Zeugma Mozaik Müzesini ziyaret ediyoruz. Antep’te akşam üstünü rehberimizin tavsiye edeceği noktalardan Baharat, Antep Fıstığı, Sedef Kakma, Baklava alışverişlerimizi yapıyoruz. Daha sonrasında ise günümüzü tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği Hotelimizde. 
 
5.Gün 7 Nisan 2020 Salı
Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Birecik - Kelaynak Kuşları - Halfeti Tekne Turu - Fırat Nehri - Rum Kale 
Hotelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında 45 dk.lık bir yolculuk sonrası bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Halfeti'den ayrıldıktan sonra Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. Ve tüm bu gezinin sonrasında Urfa Merkez’de lahmacun ve meşhur et yemekleri ile donaltılmış bir masada öğle yemeği alıyoruz. Yemeğin ardından Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Kendini tüm Türkiye’ye İsot Profesörü olarak kanıtlamış ve çeşitli tv programlarına haber olmuş sempatik ve candan Urfalı Çerkez Ethem’in meşhur dükkanında onlarca farklı biber ve isot tadımı yaparak günümüzü tamamlıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği Hotelimizde.
*Ekstra : Yemek sonrasında Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra )
 
6.Gün 8 Nisan 2020 Çarşamba 
Göbeklitepe-Harran Konik Evleri - Deyr-ul Zafaran - Mardin - Kasimiye Medresesi - Ulu Camii - Abbarlar - PTT Binası - Mezopotamya Ovası 
Hotelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Mardin’e varıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından  Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarakta geçen Ulu Camiyi veren bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Hotelimizde. 
 
7.Gün 9 Nisan 2019 Perşembe 
Hasankeyf-Batman-Siverek-Atatürk Barajı
Hotelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Batman üzerinden takiple yakın bir zamanda sular altında kalacak olan HasanKeyf'e ulaşıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini geziyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. 3 saatlik bir yolculuk sonrası Adıyaman’a varıyor ve dünyanın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye nin en büyük barajı Atatürk barajına ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımlar ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Hotelimizde.
 
8.Gün 10 Nisan 2019 Cuma  
Adıyaman - Arsemia - Cendere Köprüsü - Karakuş Tümülüsü - Nemrut Dağı - Kahramanmaraş
Sabah erken saatte kalkarak Hotelimiz önünde bizi bekleyen minibüslere binerek ( Ekstra ) Kahta dan geçerek ilk durağımız olan 100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde  Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Karakuş Tümülüsüne geliyoruz. Ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görüyor ve Hotelimize geçiyoruz. Hotelimizde alacağımız kahvaltının ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Kahramanmaraş’ta vereceğimiz yemek ve dondurma molasının ardından Kayseri üzerinden yolumuza devam ederek Çorlu’ya doğru devam ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Ulaşım 
* Araç İçi İkramlar 
* 5 Gece Otelde Konaklama Yarım Pansiyon
* Rehberlik
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm öğlen yemekleri ve Hotel Harici Alınan Kahvaltılar. 
* Ekstra düzenlenen turlar ve aktiviteler. 
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar