loading

Cumalıkızık - Uludağ Turu

1 Şubat 2020 | Kesin Kalkış

Cumalıkızık - Uludağ Turu

Son 10 Kişi
TL 150,00
TL 150,00 / Kişi Başı
1 Şubat 2020
0 Gece - 1 Gün / Günübirlik
SARAY : 02:30 ÇERKEZKÖY : 03:00 ÇORLU : 04:00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
TUR PROGRAMI
Hareket Saatleri : SARAY : 02:30 ÇERKEZKÖY : 03:00 ÇORLU : 04:00
Sizleri otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak yola çıkıyoruz.
Sabah saatleri Osman Gazi Köprüsünden geçerek Cumalıkızık Köyüne varıyoruz. Güne burada alacağımız Serpme Kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Rehberimiz eşliğinde Cumalıkızık Köyünü dolaşıyoruz. 
Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık, 180’i halen kullanılan, bazılarında ise koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 ev ile Osmanlı dönemi konut dokusunu günümüze taşımaktadır.
Cumalıkızık vakıf köyü olarak kurulmuştur ve bu özelliğini yerleşim dokusu konut mimarisi, yaşam biçimine yansıtmıştır. Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadilerin arasında sıkışıp kalan yöre köylerine bu konumlarından dolayı ”kızık” adı verilmiştir. Köylerin birbirlerinden ayrılması için de dereye yakın olanına Derekızık, Fidye verene Fidyekızık ve Kızık köylerinden topluca gidilerek cuma namazı kılınan köye de Cumalıkızık adları verilmiştir. 
Serbest zamanımızın ardından Uludağ’a doğru harekete geçiyoruz. Çağ ağaçlarının içinden karpostalları andıran güzellikteki manzara eşliğinde Uludağ’a varıyoruz. 
Uludağ Bursa kentimizin Güneybatısında yer alan, Fatintepe ve Kuşaklıkaya adlarındaki 2 tepe üzerinde kurulmuş olan Uludağ Kayak Merkezi, 11 bin 338 hektarlık alanı içeren Milli park da dahil olmak üzere, Bursa şehir merkezine yarım saat mesafede yer almaktadır. 1961 yılında Milli park olarak ilan edilen ve Bursa şehir merkezine 36 Km mesafede yer alan Uludağ Kayak Merkezi, modernliği ve kalitesi ile ülke kış turizminin merkezi konumundadır. Otellerin bulunduğu 1800 metre rakım ile başlayan kayak merkezi, 2200 metre rakım’a kadar çıkan kayak tesisleri ve 2543 metrede bulunan zirvesiyle hem ülkemizden hem de Dünya’nın birçok ülkesinden 12 ay boyunca yoğun ziyaretçi almaktadır.
Kayağı yeni öğrenecekseniz, acemiyseniz ya da korkularınız var ise merkezde bulunan deneyimli kayak öğretmenleri imdadınıza yetişecek. Böylece ne acemilik çekecek, nede korkularınıza yenik düşeceksiniz.
Uludağ kayak merkezine gitmek istiyorsunuz fakat kayak kıyafetleriniz mi yok? Yada günübirlik gezileriniz için kayak kıyafeti almak mı istemiyor musunuz? Dert etmeyin. Çünkü Uludağ kayak merkezinde kayak kıyafetleri de istediğiniz süre  kiralanabiliyor. 
Kayak yapmak istemeyen misafirlerimiz telesiyejlerden faydalanarak Zirveye çıkarak Sıcak Şaraplarını, Çay ve Kahvelerini yudumlayarak Eşsiz güzelliği fotoğraflandırabilirler, Kızak Kiralayabilir veya Adrenalini sevenler Kara Motoru kiralayabilirler. Serbest zamanın ardından belirtilen saatte toplanarak Uludağ’dan
ayrılıyoruz. Bursa Merkeze inerek Ulu Camii ziyaret edip Akşam Yemeğimizi yedikten sonra . Rehberimizin belirlediği saatte toplanarak Çorlu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Ulaşım 
* Sabah Kahvaltısı
* Araç İçi İkramlar
* Çevre Gezileri
* Rehberlik
* Seyahat Sigortası
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen ve Akşam Yemekleri
* Aktiviteler ve Telesiyej Ücreti 
* Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 

REZERVASYON DETAYLARI

Cumalıkızık - Uludağ Turu

0 Gece - 1 Gün / Günübirlik,

Tur Tarihi :

Ulaşım :

2 Kişi
Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar